- Abonneren op RSS-feed
- Als nieuw markeren
- Als gelezen markeren
- Bladwijzer
- Abonneren
- Naar een vriend e-mailen
- Printervriendelijke pagina
- Ongepaste inhoud melden
KPN past BelOnbeper ktbundel en BelVrij abonnement en voor vaste telefoon aan
Voortaan ook onbeperkt bellen naar mobiele nummers voor één vast bedrag per maand
In februari en maart 2012 wijzigt KPN de samenstelling en de prijs van de BelOnbeperktbundels en BelVrij abonnementen voor vaste telefonie. Naast onbeperkt bellen naar vaste nummers, kunnen klanten voortaan ook onbeperkt bellen naar alle Nederlandse mobiele nummers voor één vast bedrag per maand. Daarmee komen de tot nu toe gebruikelijke, aparte gesprekskosten voor het bellen van vaste naar Nederlandse mobiele nummers voor deze klanten te vervallen. Alle betreffende klanten worden vanaf morgen per brief geïnformeerd over de wijzigingen.
De afgelopen jaren is het aantal mobiele telefoons in Nederland fors gegroeid. Inmiddels zijn er meer mobiele telefoonnummers dan inwoners van Nederland. Klanten met een vaste telefoon geven aan dat zij weinig gebruik maken van de mogelijkheid om te bellen van vaste naar mobiele nummers omdat zij denken dat het duur is. KPN biedt hen hier nu onbeperkte mogelijkheid toe, voor een vast bedrag per maand. Onderzoek* wijst uit dat KPN klanten een voorkeur hebben om het belverkeer van een thuistelefoon naar mobiele nummers af te kopen voor een vast bedrag per maand. Dit draagt bij aan een eenvoudigere en overzichtelijkere factuur.
Een overzicht van de gewijzigde tarieven van de BelOnbeperktbundels (Extra dienst voor InternetPlusBellen en Glasvezel pakketten) en BelVrij abonnementen (Thuisbellen):
|
InternetPlusBellen |
Huidige prijs |
Nieuwe prijs per 19 februari 2012 |
|
BelOnbeperkt Avond&Weekend |
€ 5 per maand |
€ 7,50 per maand |
|
BelOnbeperkt Altijd |
€ 10 per maand |
€ 15 per maand |
|
InternetPlusBellen - glasvezel |
Huidige prijs |
Nieuwe prijs per 8 maart 2012 |
|
BelOnbeperkt Avond&Weekend |
€ 5 per maand |
€ 7,50 per maand |
|
BelOnbeperkt Altijd |
€ 10 per maand |
€ 15 per maand |
|
BelVrij abonnementen - analoog |
Huidige prijs |
Nieuwe prijs per 1 maart 2012 |
|
BelVrij Weekend |
€ 17 per maand |
€ 18 per maand |
|
BelVrij Avond&Weekend |
€ 23 per maand |
€ 25 per maand |
|
BelVrij Altijd |
€ 31 per maand |
€ 35 per maand |
In de brief die klanten ontvangen, krijgen klanten ook een persoonlijk advies. KPN adviseert hen aan de hand van hun belgedrag over de maanden augustus tot en met oktober 2011 vrijblijvend over hun bundelkeuze. Of de maandelijkse factuur daadwerkelijk duurder uit zal vallen of goedkoper wordt, en met hoeveel, is mede afhankelijk van het toekomstig belgedrag van klanten.
Voor klanten die een InternetPlusBellen abonnement hebben met een extra BelOnbeperktbundel Avond&Weekend of Altijd gaat de wijziging automatisch in per 19 februari a.s. tenzij zij aangeven te willen overstappen naar een andere bundel of het abonnement te willen opzeggen. Dit geldt ook voor klanten met een glasvezel BelOnbeperktbundel. Deze bundel wordt per 8 maart a.s. automatisch gewijzigd. Tevens geldt het ook voor klanten met een BelVrij abonnement voor Thuisbellen; dit wordt per 1 maart a.s. gewijzigd.
De overige abonnementen blijven ongewijzigd, alsook de losse prijs per minuut en het starttarief per gesprek buiten deze bundels om. Er geldt een uniform tarief voor oproepen naar vaste en mobiele nummers bij InternetPlusBellen en BelVrij van 9 cent per minuut en er geldt een starttarief van 10 cent per gesprek.
Voor een overzicht van de inhoudelijke wijzigingen zie:
Thuisbellen: www.kpn.com/belvrij2012
InternetPlusBellen: www.kpn.com/nieuwebundels2012
Glasvezel: www.kpn.com/glasvezel2012
* Bron: Blauw Research, 2010
