Beantwoord

FTTH rechstreeks op een router

  • 20 november 2019
  • 19 reacties
  • 212 keer bekeken

  • Deelnemer
  • 5 reacties

Beste,

 

Ik heb op dit moment een NTU in de meterkast waarvandaan een CAT 6A kabel naar de Experiabox loopt. 

Nu wil ik de Experiabox vervangen voor een Ubiquiti USG PRO 4 en deze rechtstreeks op de FTTH aansluiten, nu moet ik alleen weten welke modus de FTTH is (Single of Multimodus) en de TX/RX Wavelenght.

Weet iemand hoe ik dit kan uitzoeken, dit gaat ook om de SFP module die ik in de router moet steken. 

 

Alvast hartelijk dank voor de moeite. 

icon

Beste antwoord door Galdor68 20 november 2019, 13:09

Deze draad is iets meer van toepassing.

https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1892357

 

Ik begrijp je bedoeling zelf zou ik ook graag de mediaconverter er tussen uit willen toch is het juist handiger om eenvoudig weg de mediaconverter te gebruiken en een geschikte router via utp verbinden.

Bekijk origineel

19 reacties

Hallo @SSC , gebruik je je FttH-verbinding ook voor interactieve tv en vaste telefoon?

 

@Jan-D Bedankt voor de reactie, ik gebruik de FttH-verbinding ook voor interactieve tv inderdaad

@Jan-D Bedankt voor de reactie, ik gebruik de FttH-verbinding ook voor interactieve tv inderdaad


Hallo @SSC , dan moet je eigen router IPTV ondersteunen.

Verder zou ik het eerst eens met de standaardinstellingen van de router proberen en daarna afregelen waar nodig (hoofdzakelijk TV).

Een kabel tussen glasvezelmodem en WAN-poort eigen router.

Kijk ook hier eens:

https://zakelijkforum.kpn.com/internet-bellen-9/instellingen-voor-uw-eigen-modem-of-router-8435

Deze draad is iets meer van toepassing.

https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1892357

 

Ik begrijp je bedoeling zelf zou ik ook graag de mediaconverter er tussen uit willen toch is het juist handiger om eenvoudig weg de mediaconverter te gebruiken en een geschikte router via utp verbinden.

Heren,

 

Bedankt voor de input, ik ga de tweakers link is even doorzoeken, en ander laat ik gewoon de utp kabel zitten. 

De specificaties zijn te vinden in de WBA documentatie van KPN.

 

https://www.kpn-wholesale.com/producten-diensten/breedband/wba.htm

En dan specifiek Annex 2 Technische specificaties, hoofdstuk 3.2.3.1

 

Ga er in dit geval vanuit dat de NT onderdeel is van je router.

 

de specificaties:
• Bij een WBA Ethernet over Fiber verbinding (EoF): • IEEE 802.3 (100Base-BX-10-U) (bidirectional Full duplex transmission, no auto-negotiation, no pause frames)

• Bij een WBA Gigabit Ethernet over Fiber verbinding (GoF): • IEEE 802.3 (1000Base-BX-10-U) (bidirectional Full duplex transmission, no auto-negotiation, no pause frames)

• Type of connector SC/PC of SC/APC. (Let op : SC/APC connector bij de FTU_TK01.)

• TX 1310 nm / RX 1490/1550 nm

• 14 km range

• >15 dB power budget • Class 1 laser product • Transmit power -3 ... -9 dBm

• Receive power -3 ... -22 dBm

 

Reputatie 7

Ik begin er niet aan, ik laat de fysieke verbinding ongemoeid en zal mijn glasvezel gewoon via onze Genexis NTU laten lopen. Ik zie het voordeel van het verwijderen van de NTU ook niet zo, anders dan één stroomverbruiker minder. Ik denk ook dat je er verstandig aan doet dat je ten alle tijden terug kunt naar de standaard configuratie van KPN, al is het maar omdat KPN je zonder aanvullend contract op de "tech desk" (€5,- per maand) niet zal helpen bij technische storingen als er geen Experia Box in gebruik is.

In mijn meterkast hangt de Experia Box nu nog als veredelde VoIP ATA, maar zodra binnenkort de SIP gegevens voor vaste telefonie door de abonnee zelf beheerd kunnen worden zal hij van stroom gehaald worden. Ik laat hem als fallback echter wel in de meterkast hangen.

Hallo @wjb , er is niemand die zegt dat @SSC  de glasvezelmodem wil verwijderen. Hij wil slechts i.p.v. de standaard router van KPN een eigen router monteren, of mis ik nu iets?

 

Reputatie 3
Badge +5

Hoi @SSC, ik zie dat je al vele reacties hebt ontvangen omtrent jouw vraag. Kun je zo verder met de informatie. Anders horen wij dat graag. 

Heren,

 

Misschien ben ik niet geheel duidelijk geweest in mijn beweegredenen dus zal ik dit nogmaals uitleggen. 

 

Het uiteindelijke doel is om mijn gehele netwerk te vernieuwen, switch is ondertussen al gedaan. De bedoeling is nu om de router te verwisselen, dus de Experiabox eruit en een Ubiquiti USG PRO 4 erin. De USG wil ik, het liefst en omdat het moet kunnen, verbinden met de inkomende glasvezelverbinding van Regefiber via een SFP ingang. 

 

Als het nu niet mogelijk is, wat me sterk lijkt, blijft uiteraard de NTU zitten en wordt het met een Cat 6A doorverbonden naar de USG inplaatst van een glasvezel in de SFP ingang. 

 

@wjb Uiteraard zorg ik ervoor dat, mochten er problemen zijn, ik de oude systemen zo terug kan plaatsen.

 

Ik hoop dat het allemaal wat duidelijker is geworden,

Reputatie 7

Hallo @wjb , er is niemand die zegt dat @SSC  de glasvezelmodem wil verwijderen. Hij wil slechts i.p.v. de standaard router van KPN een eigen router monteren, of mis ik nu iets?

Zie het openingsbericht van dit topic.

Nu wil ik de Experiabox vervangen voor een Ubiquiti USG PRO 4 en deze rechtstreeks op de FTTH aansluiten, ...

 

Reputatie 7

De USG wil ik, het liefst en omdat het moet kunnen, verbinden met de inkomende glasvezelverbinding van Regefiber via een SFP ingang. 

Als het nu niet mogelijk is, wat me sterk lijkt, blijft uiteraard de NTU zitten en wordt het met een Cat 6A doorverbonden naar de USG inplaatst van een glasvezel in de SFP ingang. 

Het is prima mogelijk om de glasvezel op een SFP poort van de USG PRO aan te sluiten.

Je bent niet de eerste die dat doet, er zijn al meerdere abonnees die een EdgeRouter 4 gebruiken met de glasvezel rechtstreeks op de SFP poort. Ik weet niet welk type connector op jouw glasvezel zit en welke SFP module dan gebruikt moet worden om die jouw USG PRO aan te kunnen sluiten.

Zelf gebruik ik een EdgeRouter Lite 3 en die heeft geen SFP poort. :wink:

Hallo @wjb  en @SSC ,

Bij mijn weten is de glasvezelmodem vergelijkbaar met het IS/RA-punt in die zin dat het deel uitmaakt van de infrastructuur van KPN en dat deze aansluitingen niet (zelf) verwijderd mogen worden.

Het glasvezelmodem is dus al een modem op zich waar in principe 1 bekabelde computer op aangesloten zou kunnen worden (hetgeen wel eens door KPN i.c. moderatoren geadviseerd wordt om een verbinding te testen), door er een passende router op aan te sluiten, of van het KPN-modem een router te maken door de LAN-kabel in de WAN-poort te steken, kan men gebruik maken van de tv, televisie- en wifi-diensten van de router.

Als ik het verkeerd zie lees ik het graag.

Reputatie 7

Bij mijn weten is de glasvezelmodem vergelijkbaar met het IS/RA-punt in die zin dat het deel uitmaakt van de infrastructuur van KPN en dat deze aansluitingen niet (zelf) verwijderd mogen worden.

Nee, het netwerkaansluitpunt is wettelijk gezien het passieve punt waarop de netwerkkabel van de provider op afgemonteerd is. Dat is bij een koper verbinding dus het IS/RA punt en bij een glasvezel verbinding de FTU (Fiber Termination Unit). Bij een glasvezel verbinding behoort de NTU (glasvezelmodem) daarmee dus tot het klantdomein en mag vrij gekozen worden.

Persoonlijk ben ik geen voorstander van het vervangen van de NTU, maar het staat éénieder vrij om daar voor te kiezen.

Persoonlijk ben ik geen voorstander van het vervangen van de NTU, maar het staat éénieder vrij om daar voor te kiezen.

Hallo @wjb ,

ik denk persoonlijk dat er ook zeer weinig mensen zullen zijn die een NTU gaan vervangen voor iets anders, een dergelijke gespecialiseerde klus is meer iets voor de ‘nerds’ onder ons, positief bedoeld uiteraard. In mijn jonge jaren was ik ook altijd ‘nerd’-achtig bezig, nu heb ik daar geen zin meer in, maar volg de technische ontwikkelingen wel op de voet.

 

Reputatie 7

Persoonlijk ben ik geen voorstander van het vervangen van de NTU, maar het staat éénieder vrij om daar voor te kiezen.

ik denk persoonlijk dat er ook zeer weinig mensen zullen zijn die een NTU gaan vervangen voor iets anders, ...

Dat denk ik ook.

 

 

...een dergelijke gespecialiseerde klus is meer iets voor de ‘nerds’ onder ons, positief bedoeld uiteraard.

Het stelt niet zo veel voor hoor, even de glasvezel connector loskoppelen in de FTU en met de juiste SFP module in de SFP poort van de eigen router pluggen.

Persoonlijk ben ik geen voorstander van het vervangen van de NTU, maar het staat éénieder vrij om daar voor te kiezen.

ik denk persoonlijk dat er ook zeer weinig mensen zullen zijn die een NTU gaan vervangen voor iets anders, ...

Dat denk ik ook.

 

 

...een dergelijke gespecialiseerde klus is meer iets voor de ‘nerds’ onder ons, positief bedoeld uiteraard.

Het stelt niet zo veel voor hoor, even de glasvezel connector loskoppelen in de FTU en met de juiste SFP module in de SFP poort van de eigen router pluggen.

 

Uhm, haal a.u.b. niet de pigtail (opgerolde vezel) uit de FTU, als je het aansluit kan je waarschijnlijk het beste een patchvezel op de bestaande connector op/in de FTU aansluiten en de andere kant dan in je router.

Reputatie 7

Uhm, haal a.u.b. niet de pigtail (opgerolde vezel) uit de FTU, als je het aansluit kan je waarschijnlijk het beste een patchvezel op de bestaande connector op/in de FTU aansluiten en de andere kant dan in je router.

Helemaal eens echter dan zou ik toch ook die oude Genexis FTU willen vervangen door een compactere moderne FTU.

Reputatie 3
Badge +5

Volgens mij is het zeker duidelijker geworden. Heb je de USG al geplaatst? Heb je deze werkende?

Reageer