Bij het starten van de KPN Internet verbinding via glasvezel krijg ik eerst het IP-nummer 141.101.104.15 te zien. Na ongeveer een minuut veranderd het in mijn KPN-IP nummer 84.80.1.XXX. Wat heeft dat te betekenen?
icon
Beste antwoord door Erik_ 16 januari 2017, 09:07
Voor zover ik begrijp biedt Cloudfare services om traffic te beveiligen en verbeteren. Misschien dat wij daar (deels) gebruik van maken. Misschien ook dat jouw netwerkgadget (deze als ik het zo zie) iets met Cloudflare doet en daarom dat IP adres eerst weergeeft. Ik zal eens kijken of ik hier iemand kan vinden die me hier meer over kan vertellen :)
Ik verwacht niet dat KPN hier iets mee doet wat hiervan de oorzaak kan zijn. Persoonlijk zou ik ook niet direct zo'n widget vertrouwen, vermoedelijk gebruikt 'ie UPnP of een webserver om het externe IP te achterhalen en dat is niet zo betrouwbaar als gewoon kijken hoe het hoort te werken. Je Interne IP is namelijk gewoon in het zelfde subnet als de Experiabox en vermoedelijk staat de Experiabox dus ook als gateway waardoor het Extern IP gewoon gelijk is aan het IP wat je gewend bent.
Ik vermoed dat dit IP een "placeholder" is omdat er vermoedelijk tussen checks een timeout plaatsvind.
Zoals ik verwachtte hebben wij inderdaad hier niets mee te maken. Je verbinding wordt gewoon direct door/via ons opgezet. Ik onderschrijf daarom Robin's idee dat het een placeholder ip is vanuit je netwerkmeter.
Vermoedelijk een placeholder - wat dat dan ook mag zijn - Een placeholder in het algemeen is een tijdelijk 'iets' dat gebruikt wordt totdat het bedoelde 'iets' er is. In dit geval dus een tijdelijk ip-adres dat de gadget weergeeft tot hij extern heeft gekeken wat je eigenlijke ip-adres is. Als je, terwijl de netwerkmeter dit 'verkeerde' ip weergeeft zelf extern checkt wat je ip is zul je ook zoals het hoort een KPN-resultaat krijgen.
Het ip-adres heeft dus ook niets bij je te zoeken want het is niet daadwerkelijk je ip-adres

Bekijk origineel