Mijn experia box v9 staat op de 1ste etage ,beneden kan ik met mijn tabl en mobiel de laatste tijd geen of slecht wifi contact krijgen,veranderd van kanaal,dagelijks zo wat aan en uit gezet maar niets helpt.
Extra router via KPN gekregen helpt ook niets.
maar zie wel mijn factuur dat deze verhoogd is,ga daar zeker over bellen,maar dan € 100,00 betalen en dan slechte service wordt in overweging genomen om maar eens uit te kijken naar een andere provider.
Beantwoord
Zeer trage wifi tot geen wifi
Beste antwoord door Marcia van KPN
Bedankt voor de aanvulling en het aanvullen van je gegevens. Ik zie inderdaad dat je overgezet bent naar een zakelijke aansluiting. Dat betekent ook dat ik jouw gegevens helaas niet in kan zien en je door moet verwijzen. Je kunt je vraag op ons zakelijke forum stellen of even bellen naar 0800-0403. Mijn collega's kunnen je eventueel ook helpen met de omzetting naar een particulier abonnement. Het is me niet helemaal duidelijk of het nu zakelijk moet zijn of niet.
Bekijk origineelDit topic is gesloten. Staat je antwoord hier niet bij, gebruik dan de zoekfunctie van de Community of stel je vraag in een nieuw topic.
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.